Hasznos tanácsok rúdtánc nyújtáshoz
A rúdtánc koreográfiákban nagy hangsúlyt kapnak a hajlékonysági elemek is az erő elemek, dinamikus kombinációk és forgások mellett, így hát fontos a hajlékonyság kérdésével is foglalkoznunk. Egy bizonyos szint fölött szükséged lesz spárgára, angol spárgára (vagy egy nagy terpeszre) és hídra az elemek kivitelezéséhez. Itt is természetesen vannak nehézségi fokozatok. (És ez a pontszámokban is meglátszik a versenyen.) 🙂
Íme néhány jó tanács:
- Először is kérlek benneteket, hogy olyan nyújtás órán ne vegyetek részt, ahol amatőrök nyújtanak amatőröket, azaz párba állítanak benneteket és azt mondják például, hogy nyomd fel a társadnak a lábát, utána cseréltek stb ez nagyon veszélyes és abszolút nem tanácsolom! (Izületi tokszakadás, izomrost szakadás stb lehet a következménye)
- Nagyon fontos hogy mindig melegíts be és mozgasd át az ízületeidet is nyújtás előtt!
- Mindig lassan menj bele a pózokba, tartsd ki legalább 30 másodpercig és lassan, kontrolláltan gyere ki belőle.
- Fontos a fokozatosság, a folyamatosság következetesség és a kitartás.
- A spárga nyújtás gyakorlatok helyes kivitelezéséhez keress egy edzőt, akinek elég szakmai tapasztalata van, hogy sérülés nélkül érjétek el a spárgát!
Plusz 1:
Azt ajánlom statikus nyújtást végezz! A dinamikus spárga nyújtások sokkal sérülés veszélyesebbek és amatőröknek nem ajánlott végezni! (vagy akinek még kisebb a mozgástartománya!) Dinamikus nyújtás például a grand battement jeté (nagy láb lendítés, dobás), ami a klasszikus balett órán sem véletlenül a legutolsó feladat a rúdgyakorlatok között. Attól főleg óva intelek, hogy bemelegítő gyakorlatként végezd ezt a mozdulatsort!
Videókat azért nem teszek fel, mert úgy gondolom, minimum egyszer személyesen kell találkoznunk ahhoz, hogy személyre szabott feladatokat adjak a spárga nyújtáshoz! Ha eljönnél az órámra keress fel az elérhetőségeimen.
Mindegyikőtöknek gyönyörű spárgákat, egészséges testet és jó edzőt kívánok!
fotó: Blanka tanítványom, versenyen
Palkovics Kata vagyok, a veresegyházi Pink Panther Pole Stúdió rúdsport oktatója, a Pink Panther Pole márka tulajdonosa.
2004 óta hastáncolok, 2010-ben ismerkedtem meg a pole fitness-szel, időközben az aerial hoop ( légi karika) is magával ragadott. Okleveles színházi táncosként végeztem a Théba Művészeti Akadémián, Okleveles Rekreációs Sportoktatóként és Okleveles hastáncoktatóként a TFTI-n.
Bejelentkezés: -> Kapcsolat <-
Ha többet szeretnél tudni -> Rólam <-